MENU

  • AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

    14 października to święto całej społeczności szkolnej.  Także w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Krzysztof Kuliński -Wójt Gminy Grabica, ksiądz Antoni Marcinków proboszcz tutejszej parafii oraz rodzice uczniów.
    Zgromadzeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie obejrzeli satyryczny program artystyczny pt. „I co ja robię tu, dzień z życia nauczyciela”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego:  pań Ewy Dzianach i Beaty Jamorskiej. O oprawę muzyczną zadbała pani Magdalena Pawłowska. Przedstawienie spotkało się z wielkim aplauzem zebranych. Nie obyło się oczywiście bez życzeń dla pedagogów.

  • APEL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    28 września odbył się apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Opiekunowie samorządu przedstawili wyniki wyborów do samorządu. Z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka przedstawicielki organizacji złożyły serdeczne życzenia wszystkim „Panom” oraz wręczyły im słodkie upominki.

  • UDZIAŁ W LEKCJI BIBLIOTECZNEJ, CZYLI PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM!

    27 września uczniowie klas VI, VII i VIII odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Celem wycieczki była lekcja biblioteczna przeprowadzona przez pracowników biblioteki. Uczniowie naszej szkoły poznali historię tej instytucji, a także zostali zapoznani z jej zasobami i zachęceni do korzystania z nich. Po lekcji uczestnicy wycieczki udali się na spacer po Piotrkowie Trybunalskim, podczas którego obejrzeli najbardziej znane zabytki tego miasta. Po porcji historii nastąpiła miła chwila dla wszystkich, tzn. „świętowanie” Dnia Chłopaka, czyli spotkanie na wspólnym obiedzie.

  • UDZIAŁ W AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

     „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wszyscy, którym zależy na ochronie środowiska, sprzątają świat. Również nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali tereny wokół szkoły. Akcja ta jest dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

  • WYJAZD DO KINA NA FILM PT. „DYWIZJON 303”

    13 września 46 uczniów naszej szkoły obejrzało film "Dywizjon 303" w reżyserii Denisa Delića. Film opowiada o polskich lotnikach początkowo niedocenianych i wyśmiewanych, którzy z czasem stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Obejrzenie filmu było lekcją historii dla młodzieży.

  • Początek roku szkolnego 2018/19

    Wakacje szybko minęły i wszyscy wróciliśmy do szkoły. Teraz czeka nas dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Jak zwykle nowy rok szkolny 2018/2019 uczniowie powitali na uroczystym apelu. Następnie zebrani uczniowie, rodzice i nauczyciele obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez młodzież. W nowym roku szkolnym uczniom  i nauczycielom życzymy samych sukcesów.

  • Gminne Obchody Dnia Dziecka w Brzozie

    Wójt Gminy Grabica i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie serdecznie zapraszają dzieci z terenu gminy na obchody Dnia Dziecka połączone z uroczystym otwarciem kompleksu boisk wielofuncyjnych. Impreza odbędzie się na terenie szkoły w Brzozie 30 maja 2018 roku od godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram do pobrania. Serdecznie zapraszamy.

    Harmonogram_Gminnego_Dnia_Dziecka_w_Brzozie_2018.pdf

  • VI Festiwal Piosenki Religijnej w Brzozie

    Dziękujemy zaudział w "VI Festiwalu Piosenki Religijnej" w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Brzozie. Koncert Laureatów i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2018 roku  po mszy św. o godz 11.00  w kościele Parafialnym w Karlinie. Wyniki w zakładce "O szkole".

  • Rekrutacja 2018/19 do szkoły w Brzozie

    Zapraszamy do zapisu na rok szkolny 2018-19 dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I naszej szkoły.

    Poniżej do pobrania terminarz rekrutacji zgodny z zarządzeniem Wójta Gminy Grabica i wzory wniosków do zapisu.

    Kalendarz rekrutacji OGLOSZENIE_rekrutacja_2018-19.pdf

    Wniosek do oddziału przedszkolnego wniosek_o_przyjecie_do_OP_2018-2019.pdf

    Wniosek o przyjęcie do klasy I wniosek_o_przyjecie_do_klasy_I_2018-2019.pdf

    Zgłoszenie dziecka z obwodu szkoły do klasy I zgloszenie_dziecka_do_klasy_I___SP_Brzoza_2018-2019.pdf

  • Gabinet Profilaktyki Zdrowotnej

    W grudniu 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza
    w Brzozie utworzono GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ,
    którego wyposażenie sfinansowano ze środków budżetu państwa
    otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.

  • Złota medalistka z Brzozy

    Złota medalistka z Brzozy

     

    Uczennica Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie Julia Dolna oraz członek ULKS „Brzozanin”  na XVII Międzynarodowym  Turniej Zapaśniczym  w Dzierżoniowie w dniu 11 listopada 2017 roku zdobyła w swojej kategorii wagowej złoty medal. Za swój występ została przez komisję sędziowską uznana jako najlepsza zawodniczka całego turnieju i uhonorowana statuetką.  

    W turnieju uczestniczyło  blisko 150 zapaśników z 16 klubów, którzy zawzięcie walczyli o medale i miejsca na podium. Organizatorem turnieju był dzierżoniowski Klub Zapaśniczy Junior. Swoim występem Julia dolna zagwarantowała sobie prawo startu w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Czarnym Borze, który odbędzie się w dniach 103.12.2017 roku. Życzymy dalszych sukcesów.

  • Zebranie z rodzicami

    Zapraszamy rodziców i opiekunów  na zebranie śródroczne dotyczące wyników nauczania i zachowania w dniu 16 listopada 2017 roku o godz. 16.00 w budynku szkoły.

  • Nowy rok szkolny 2017/18

    Zaczynamy nowy rok szkolny 2017/18 w poniedziałek 4 września 2017r.

    800- Msza Św. w kościele parafialnym

    915 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego szkoły podstawowej  - sala gimnastyczna

     

  • Zielona Szkoła - Sztutowo 2017

    Zielona Szkoła – Brzoza-Sztutowo 2017r.

    Jak corocznie w dniach 5-9 czerwca 2017 roku Szkolne Koło PTSM przy Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie zorganizowało „Zieloną Szkołę” dla uczniów członków PTSM. W tym roku obraliśmy kierunek na Mierzeję Wiślaną do Sztutowa.

    Członkowie SK PTSM w pierwszym dniu zwiedzali Zamek w Malborku. Odkryli twierdzę Zakonu Krzyżackiego i dowiedzieli się o pruskich krzyżowcach. Następnie udali się do ośrodka wypoczynkowego „Promyk” w Sztutowie. Po zakwaterowaniu spacerowali ulicami Sztutowa w kierunku plaży, aby przywitać się z morzem.

    Drugi dzień to wycieczka całodniowa do Fromborka z przewodnikiem zwiedzanie miasta i Muzeum Mikołaja Kopernika (Pałac, dzwonnica, szpital św. Ducha molo i port, Bazylika Archikatedralna NMP)  Po zwiedzaniu miasta członkowie weszli na najstarszą Wieżę Wodną w Polsce tzw. wodociągowy cud techniki XVI wieku. Współcześnie odwiedzając Wieżę Wodną grupa nie tylko szła śladem za Mikołajem Kopernikiem, ale podziwiała Frombork oraz panoramę Zalewu Wiślanego. Po powrocie udaliśmy się na odpoczynek po plaży i podziwialiśmy zachód słońca.

    Trzeciego dnia po śniadaniu udaliśmy się do obozu koncentracyjnego i Muzeum Stutthof w Sztutowie. Przewodnik przeprowadził lekcję historii z okresu II wojny światowej. Wytłumaczył pojęcie na czym polegała masowa zagłada ludzi w tym obozie. Ponadto uczniowie w ciszy i zadumie przed pomnikiem zapalili znicz, aby oddać hołd zamordowanym przez Niemców. Edukacja w tym miejscu pamięci to przede wszystkim kształtowanie postaw i refleksji. To świadome dążenie do wzbudzania empatii, zmian postrzegania otoczenia w oparciu o wiedzę czerpaną z przeżytych doświadczeń historii opowiadanych przez jej świadków. Po obiedzie wyruszyliśmy do lasu na grę terenową pt.”Laserowy paintball”. Rozpoczęła się rywalizacja dwóch grup. Po zakończeniu gry każdy prześledził kto i kogo ile razy trafił na specjalnych monitorach zamontowanych w bazie. Kiedy gra się skończyła odczytano na karcie punkty jakie zdobyła dana drużyna. Rywalizacja członkom SK PTSM dostarczyła niepowtarzalny klimat, gdzie zawodnicy oddali się pełnej przygód i adrenaliny grze. Dodatkowo nastrój rodem gier komputerowych podsycała specjalnie oświetleniowa lampa UV. Późne godziny popołudniowe spędziliśmy w ośrodku na basenie pod okiem ratownika.

    W czwartym dniu byliśmy na całodniowej wycieczce z przewodnikiem w Trójmieście. Zwiedzaliśmy port w Gdyni, który jest trzeci pod względem wielkości w Polsce. Członkowie obserwowali różnego rodzaju statki. Utrwalili pojęcia „reda”, „falochron” itd. Zwiedzali „ORP Błyskawica” Uczestnicy Zielonej Szkoły mieli możliwość poznania historii okrętu, wnętrza oraz przybliżono im codzienne, niełatwe życie dawnych marynarzy.

    Następnie autokarem przyjechaliśmy do Sopotu. Jedną z największych atrakcji tego miasta jest molo. Spacerowaliśmy głównym pomostem o drewnianej konstrukcji wchodząc w głąb Zatoki Gdańskiej aby oddychać dwukrotnie większym stężeniem jodu niż na lądzie. Po zejściu z mola udaliśmy się w kierunku ulicy Bohaterów Monte Cassino, aby obejrzeć „Krzywy Domek”. Ta najdziwniejsza budowla świata współczesnego, która wyglądała jakby była „wyjęta z bajki” wywarła na zwiedzających zaskoczenie architektoniczne. Jak również uzmysłowiła harmonijny sposób łączeń świata biznesu ze światem kultury i sztuki.

    Kolejnym etapem zwiedzania był Gdańsk. Podziwialiśmy nabrzeże portowe, na starym rynku malownicze kamieniczki z damą w okienku. Przy Pomniku Neptuna wykonaliśmy wspólną fotografię. Następnie z przewodnikiem udaliśmy się do Katedry Mariackiej, aby poznać historię kościoła, wejść na wieżę i podziwiać panoramę miasta oraz rozległą okolicę. 

    Maszerując Długim Targiem dotarliśmy do bramy, kierując się na Wyspę Spichrzów. Tam czekał na nas AmberSky. Ten ogromny diabelski młyn dostarczył nam wiele wrażeń i emocji oraz umożliwił podniebne podróże w gondoli. Ten dzień zakończyliśmy wyjściem na plaże i pożegnaliśmy się z morzem.

    Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Kąty Rybackie. W tej miejscowości udaliśmy się do Muzeum Zalewu Wiślanego. Podziwialiśmy stare łodzie rybackie – czółna (dłubanki) oraz używany przez zalewowych rybaków 10 – metrowy barkas. Zwróciliśmy uwagę na wyposażenie warsztatu szkutniczego w drewniane i metalowe ściski. Ostatnim naszym punktem zwiedzania była Krynica Morska. Po wyjściu z autobusu udaliśmy się na przystań jachtowo-pasażerską. Płynęliśmy statkiem po Zatoce Wiślanej podziwiając perłę polskiego wybrzeża, która dostarczyła nam malowniczego krajobrazu. Od kapitana rejsu otrzymaliśmy cenne informacje na temat piratów oraz zaproszenie do kajuty. Atrakcją rejsu dla dzieci było sterowanie statkiem, które dostarczyło wiele doznań.

    Nasze wojaże zostały udokumentowane slajdami w prezentacji multimedialnej pt.” Zielona szkoła 2017”, którą każdy otrzymał jako pamiątkę nagraną na płycie.  

    Uczestnicy zielonej szkoły brali udział w konkursie wiedzy o Ziemi Żuławskiej i Mierzei Wiślanej położonej w województwie pomorskim. Zmagali się z testem krajoznawczo-turystycznym, który został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: młodszej i starszej. Finalistą grupy młodszej został Kacper Grzywiński a grupy starszej Seweryn Świech. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Za drugie i trzecie miejsce uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Uż po zakończeniu naszego wyjazdu już zaczęliśmy planować następny.

     

    Opiekunowie SK PTSM przy Szkole Podstawowej im. A Mickiewicza w Brzozie: Ewa Lada, Jarosław Janczak

  • Festyn Rodzinny 2017

    FESTYN RODZINNY 2017 

    Zapraszamy do galerii.

              W niedzielne popołudnie 4 czerwca 2017r. teren przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Brzozie  tętnił życiem. Już po raz kolejny zorganizowano PIKNIK RODZINNY z mnóstwem atrakcji dla dzieci, ich opiekunów oraz społeczności lokalnej.

    Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali dyrektorzy placówek: Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie Jarosław Janczak, Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Akademia Maluszka” w Brzozie Anna Tarnawska, Społecznego Gimnazjum w Brzozie  Ewelina Kowalska. Gośćmi festynu byli: Wójt Gminy Grabica Krzysztof Kuliński, proboszcz  Parafii w Karlinie ks. Roman Kurzdym, radni Gminy Grabica: Janina Prochoń i Mariusz Pietraszczyk, Zarząd Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzoza i Okolice, przedstawiciele służb mundurowych, sołtysi i sponsorzy naszej imprezy.

    Występy artystyczne zainaugurowały dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Akademia Maluszka” w tańcu pt: „Szalone żabki”. Następnie odbyło się spotkanie literackie z panią Krystyną Wieczorek- poetką, pisarką i  pieśniarką z Lubiaszowa . Książki tej autorki są cennym źródłem wiedzy o kulturze, obyczajach i obrzędach regionu Piotrkowa Trybunalskiego.

    Następnie odbyły się występy rodziców dzieci z „Akademii Maluszka” w inscenizacji wiersza J.Tuwima „Rzepka”. Uczniowie kl.I Społecznego Gimnazjum w Brzozie zaprezentowali wiersze J.Tuwima i J. Brzechwy, natomiast uczniowie kl. II wystąpili w programie „Życie jest piosenką”.

    Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki bryczką. Wiele atrakcji zapewniła firma „Zabawisko”. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych grach, zabawach, animacjach oraz mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i ścianki wspinaczkowej.

    Każdy, niezależnie o wieku i płci, mógł zadbać o swoją urodę. Miały miejsce warsztaty wizażu prowadzone przez firmę ORIFLAME oraz malowanie twarzy w wykonaniu harcerzy. 

    Najmłodsze pociechy wraz ze swoimi opiekunami brały udział w zawodach sportowych oraz zajęciach plastycznych zakończonych słodkim poczęstunkiem.

    Niezapomnianych wrażeń dostarczył pokaz wytwarzania piany gaśniczej przeprowadzony przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb.

    Podczas tegorocznego pikniku nie brakowało atrakcji, a wszystkim dopisywał dobry humor.

    Sponsorem głównym festynu był Wójt Gminy Grabica Krzysztof Kuliński. Uczestnikom i sponsorom PIKNIKU RODZINNEGO serdecznie dziękujemy za udział oraz pomoc w przygotowaniu uroczystości.    

  • Dzień Patrona w SP Brzoza

    Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Brzozie.

    1 czerwca 2017 r. obchodziliśmy jak corocznie  Dzień  Patrona, który został przygotowany pod kierunkiem nauczyciela  języka polskiego oraz muzyki. Oryginalna forma obchodów Dnia  Patrona należy do tradycji szkoły. Ten uroczysty dzień rozpoczął się apelem, w którym brali udział uczniowie z klas starszych. Zaprezentowali inscenizacje wielu utworów naszego wieszcza narodowego np. balladę „Pani Twardowska”, „Świteziankę” oraz bajkę „Przyjaciele”.

    Wysłuchaliśmy również recytacji fragmentu z „Pana Tadeusza” m. in. „Inwokacji”. Został zaprezentowany utwór Marka Grechuty pt. „Niepewność” do słów Adama Mickiewicza w wykonaniu ucznia Krystiana Dendka.
    Uczniowie dzięki ciekawym inscenizacjom oraz prezentacjom zapoznali się z twórczością
    i biografią Adama Mickiewicza.

  • Gminne zawody sportowe klas I-III w Brzozie

    Gminne Zawody  Sportowe w szkole w Brzozie

    W dniu 31.05.2017r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Brzozie odbyły się Zawody Sportowe o Puchar Wójta Gminy Grabica w kategorii klas I –III.

    W rywalizacji sportowej uczestniczyli uczniowie klas I- III. szkół podstawowych z terenu Gminy Grabica: Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie,  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Brzozie, Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie i Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej.

    Reprezentacje szkół wzięły udział w 4 konkurencjach:

    • wyścigi rzędów,

    • skoki dodawane,

    • rzuty do celu na czas,

    • przeciąganie liny.

    Za wykonane zadanie drużyna mogła otrzymać określoną ilość punktów która decydowała o miejscu w zawodach.

    Klasyfikacja:

    I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Brzozie.

    II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie.

    III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie.

    IV miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej.

    Drużyny biorące udział w zawodach otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorami  nagród byli Wójt Gminy Grabicy Krzysztof Kuliński oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Brzozie. W imieniu wójta nagrody wręczył Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Grabicy Pan Andrzej Krawczyk.

    Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i aktywnie uczestniczyli turniejowych konkurencjach. Wykonywali zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Turniej sprawił uczniom dużo radości i zdrowej rywalizacji.

  • V Festiwal Piosenki Religijnej w Brzozie

    Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Katecheci oraz Uczniowie!

    Dziękujemy za udział w V edycji spotkań z  piosenką religijną  w Brzozie.

    Zapraszamy na koncert finałowy, który odbedzie sie  21 maja 2017 roku po mszy św. o godz.11,00 w Kościele Parafialnym w Karlinie. Wyniki festiwalu w zakładce "O szkole".

    Serdecznie zapraszamy

     

  • Zawody zapaśnicze w Brzozie

    W dniu 13 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie odbył się Wojewódzki Turniej w Zapasach o Puchar Wójta Gminy Grabica. Na uroczystym rozpoczęciu zawodów był Wójt Gminy Grabica Pan Krzysztof Kuliński, Prezes Łódzkiego Związku Zapaśniczego Pan Mirosław Pikierski,  Skarbnik ULKS „Brzozanin” Pani Jolanta Stańczyk oraz dyrektor szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza Jarosław Janczak. Sędzią głównym całych zawodów był Mariusz Pawłowski.  

    Jest to kontynuacja corocznych zawodów organizowanych wspólnie przez Szkołę Podstawową w Brzozie ULKS „Brzozanin”, AKS w Piotrkowie Tryb. oraz Łódzki Związek Zapaśniczy. Do zawodów zgłosili się zawodnicy z wielu klubów: ZKS Radomsko, PTC Pabianice, LUKS Athletic Wola Krzysztoporska, UKS „Orzeł” Dobryszyce, „Olimpijczyk” Radom, KS „Budowlani” Łódź oraz AKS Piotrków Tryb. w barwach którego starowali uczniowie szkoły w Brzozie. Łącznie w zawodach wzięło udział 87 zawodników ( 11 dziewcząt i 76 chłopców). Zawody wśród dziewcząt odbyły się w 4 kategoriach wagowych, a wśród chłopców w 14 kategoriach wagowych. 

    Bardzo duży sukces osiągnęła uczennica klasy V  szkoły w Brzozie Julia Dolna, która w kategorii 43 kg zdobyła pierwsze miejsce. W klasyfikacji klubowej I miejsce zajęli zawodnicy AKS Piotrków, II miejsce zawodnicy „Olimpijczyka” Radom, a III miejsce KS „Budowlani” Łódź. Kluby te otrzymały puchary  ufundowane przez Wójta Gminy Grabica Pana Krzysztofa Kulińskiego. Zawodnicy, którzy zajęli  w poszczególnych kategoriach miejsca na podium  otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, zaś najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe także ufundowane przez Pana Krzysztofa Kulińskiego.

    Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza zorganizowała dla wszystkich uczestników, trenerów i sędziów poczęstunek w postaci kiełbaski i gorącej herbaty. Wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach zawodów.

  • Spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk

    Spotkanie z pisarką Dorotą Mularczyk w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie

    24 lutego 2017r.Szkołę Podstawową im. A. Mickiewicza w Brzozie odwiedziła pisarka Dorota Mularczyk, autorka książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci i młodzieży, między innymi cyklu powieściowego „Magiczny świat tuż za płotem”.

    Spotkanie z autorką pozwoliło uczniom poznać tajniki pracy pisarza, etapy powstawania powieści oraz dowiedzieć się skąd autorka czerpie inspiracje.

    Ponadto najmłodsze dzieci z klasy 0, I, II, i III podczas „Opowieści ze świata pszczół, czyli wspaniale zorganizowana społeczność” popartej prezentacją multimedialną poznały życie i zwyczaje pszczół.

     Natomiast uczniowie kl. IV, V, i VI w mniejszych grupach uczestniczyli w zajęciach poruszających tematykę wartości spędzania wolnego czasu z książką oraz odkrywali co jest bardziej wartościowe – książka czy komputer?

     Uczestnicy spotkania mogli zakupić książki z pamiątkową dedykacją i autografem pisarki.

    Kontynuacją spotkania i zapoznania się z twórczością pani Doroty Mularczyk było spotkanie zorganizowane 27 lutego 2017 roku przez nauczyciela opiekuna biblioteki panią Zofię Barańską. Uczniowie wysłuchali krótkich fragmentów z twórczości pisarki czytanych głośno przez nauczyciela. Taka forma poznawania różnych pozycji książkowych w naszej szkole odbywa się bardzo często.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Brzozie
    Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Brzozie, Brzoza 18, 97-306 Grabica
  • (44)646-20-13

Galeria zdjęć